Land of Legends er et eventyrligt område i Belek, Tyrkiet med både forlystelsespark hvor der er vilde rutsjebaner, skægge forlystelser og et hav af forfriskende pools, samt sjove vandpjaskende muligheder som skal opleves og udforskes.
Her er også gode shoppingmuligheder, et stort udbud af spisesteder og hver aften er der et ekstravagant show!
Hvis en hel uge på Land of Legends Kingdom er lidt overvældende, kan du kombinere din ferie her med andre skønne hoteller!
Når du bor på Rixos Premium Belek, får du fri og ubegrænset adgang til det nærliggende Land og Legends (værdi 600,-/person/dag).
Gratis transfer kører dig frem og tilbage fra forlystelsesparken flere gange om dagen.
Fuldkommen ro og luksuriøse omgivelser! Bo i elegante værelser med direkte pool-adgang på Rixos Premium Belek.
Land of Legends er et slaraffenland af gode oplevelser. Udover selve forlystelsesparken er der også